Przegląd Inicjatyw Teatralnych - Junior w Legionowie

W. Augustyniak

W sobotni słoneczny poranek 22 kwietnia br. na szkolnym dziedzińcu pojawiło się wielu naszych młodych artystów w doskonałych humorach. Błysk w oczach i uśmiechy na twarzach zdradzały ciekawość i ekscytację niecodziennym wydarzeniem, jakim był wyjazd do Zespołu Szkół Salezjańskich w Legionowie na PIT - uś, czyli Przegląd Inicjatyw Teatralnych.

Spotkanie w naszej "salezjańskiej rodzinie" przebiegało w serdecznej, przyjaznej atmosferze. Każda z grup teatralnych została powitana przez ks. Roberta Bednarskiego oraz rozlokowana na terenie szkoły. Następnie poszczególne zespoły przedstawiły się oraz zaprezentowały na scenie fragmenty swoich dokonań artystycznych. Była to doskonała okazja do podpatrzenia jakże różnorodnych rozwiązań scenicznych. Urzekła nas etiuda teatralna, oparta na zabawnej, wierszowanej opowieści Michała Rusinka “Mały Chopin”, w wykonaniu uczniów ze szkoły z Łodzi. Mieliśmy też przyjemność zobaczyć występ szkoły z Sokołowa Podlaskiego w sztuce “Mądrość drzew” oraz spektakl “Alicja w Krainie Czarów: przygotowany przez gospodarzy z Legionowa. Nasza grupa teatralna “Future Stars”, prowadzona przez p. Irenę Santorek, znakomicie wypadła w sztuce “Pinokio”, wystawionej w języku angielskim. W tej części spotkania mogliśmy poczuć magię teatru, inspirować się nawzajem, a po krótkiej i “słodkiej” przerwie zabraliśmy się do pracy twórczej podczas warsztatów z instruktorami teatralnymi. Zadania rozbudzające wyobraźnię, rozwijające kreatywność, sposoby wyrażania ekspresji oraz ćwiczenia z logopedą z emisji głosu wykonywane w mieszanych grupach pozwoliły nam lepiej się poznać, wymienić doświadczenia, nawiązać kontakty.

Na zakończenie Przeglądu Inicjatyw Teatralnych dla Juniorów Ks. Robert podziękował wszystkim uczestnikom spotkania, opiekunom młodzieży oraz ogłosił zebranym, że kolejny PIT - uś odbędzie się w październiku w naszej szkole.

Czujemy się zaszczyceni i już dziś gorąco zapraszamy wszystkie salezjańskie szkoły do Mińska Mazowieckiego!

koła zainteresowań, spotkania integracyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, teatr, wydarzenia kulturalne