DTRS w Mazowieckim Funduszu Teatralnym

Diana Gajc-Piątkowska

Od stycznia 2022 r. grupa teatralna Do Trzech Razy Sztuka z SLO uczestniczy w projekcie "Mazowiecki Fundusz Teatralny" prowadzonym przez Mazowiecki Instytut Kultury.

Projekt trwa dwa lata. Rekrutacja do niego odbywa się poprzez konkurs wniosków. Do tegorocznych działań artystycznych prowadzonych przez MIK wyłoniono 12 zespołów z Mazowsza, w tym zespół z Salezjańskiego Liceum Ogólnkształcącego w Mińsku Mazowieckim.

W ramach MFT uczniowie SLO wchodzący w skład grupy Do Trzech Razy Sztuka przez ostatni rok odbywali warsztaty i szkolenia ze sztuki aktorskiej przygotowane przez profesjonalnych artystów ze świata teatru. W programie znalazły się ćwiczenia i wiedza z zakresu podstawowych zadań aktorskich, reżyserii, muzyki w teatrze, dramy, kultury słowa, scenografii i tworzenia scenariusza. Roczny kurs wieńczy spektakl prezentowany podczas gali finałowej MFT na deskach sceny Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie.

Pokaz tegorocznych dokonań artystycznych członków MFT odbędzie się w sobotę 10 grudnia w godz. 9.00-16.00. Do Trzech Razy Sztuka zaprezentuje etiudę zatytułowaną "Romantyczność" stanowiącą sceniczną interpretację trzech ballad Adama Mickiewicza: "Świtezianka", "To lubię" i "Romantyczność". Sztuka została przygotowana pod kierunkiem aktora teatralnego i filmowego, wykładowcy akademickiego Jerzego Łazewskiego. Muzykę do spektaklu skomponowała absolwentka SLO Magdalena Nogańska. Scenariusz napisała uczennica kl. IV Olga Kamińska.

akcje, inicjatywy i pomysły, osiągnięcia, spotkania z ciekawymi ludźmi, Szkoła licealna, Szkoła podstawowa, teatr, warsztaty, wydarzenia kulturalne