Uniwersytecki wykład w szkole

Olga Bartnicka - kl. II SLO

W poniedziałek 2 grudnia 2019 r. Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące odwiedził zaprzyjaźniony wykładowca z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - profesor Lech Giemza.

Licealiści po raz kolejny mieli zaszczyt wysłuchać niezwykle ciekawych wykładów literackich. Tym razem dotyczyły one poezji wspaniałej polskiej noblistki - Wisławy Szymborskiej. Oprócz filologicznej wiedzy, dotyczącej pisarstwa tej wybitnej poetki, wykładowca przekazał nam także wiele ciekawych anegdot z jej życia.
Lekki i niezwykle interesujący styl prowadzenia wykładów stanowił wspaniałą zachętę dla uczniów do wzięcia udziału w dyskusji. Pan profesor po raz kolejny także zachęcał naszych uczniów do tego, by dalszą ścieżkę kariery edukacyjnej związali z KUL-em - reklamując tę uczelnię jako wyjątkową, mającą bogatą ofertę dydaktyczną, zwłaszcza dla humanistów. Szczególnie polecanymi kierunkami przez pana profesora były filologia polska i glottodydaktyka. Z pewnością wielu słuchaczy z naszego liceum rozważy poważnie możliwość studiowania na tej prestiżowej uczelni.

akcje, inicjatywy i pomysły, spotkania z ciekawymi ludźmi, spotkania z nauką, Szkoła licealna, warsztaty