XX Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze

15 września 2022r wczesnym rankiem klasa 2 liceum wraz z wychowawcami udała się do Częstochowy.

15 września 2022r wczesnym rankiem klasa 2 liceum wraz z wychowawcami udała się do Częstochowy.
Już od godziny 9.15 uczniowie uczestniczyli w modlitwach na rozpoczęcie forum oraz śpiewach przygotowanych przez zespół Projekt Fausystem. Wszystkich zebranych uczniów szkół katolickich wraz z opiekunami przywitał Ksiądz Zenon Latawiec- przewodniczący Rady Szkół Katolickich i zaprosił do konferencji z Księdzem Biskupem Rafałem Markowskim.
Po bardzo ciekawych treściach i pytaniach o religie w szkołach do Księdza Biskupa przyszedł czas na świadectwa.
Pierwsze świadectwo dał aktor Michał Koterski, opowiedział on o swoim życiu i zmianach jakie nastąpiły gdy wsłuchał się w słowa Jezusa. Kolejne to świadectwo małżeństwa, które opowiedziało o byciu z druga osobą i jaką role odgrywają rozmowy.
Tuż po godzinie 12 odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która pięknie poprowadził Piotr Mirecki wraz z zespołem a następnie przeszliśmy do Bazyliki Jasnogórskiej na Msze Świętą. Eucharystii przewodniczył i homilie głosił Ksiądz Biskup Marek Mendyk, asystent Rady Szkół Katolickich, który zawierzył młodzież Matce Bożej. Po indywidualnych modlitwach w kaplicy przed obrazem Czarnej Madonny udaliśmy się w drogę powrotna do Mińska. Towarzyszyły nam przemyślenia o usłyszanych treściach a były one bardzo głębokie i poruszające. To był bardzo dobry czas.

Szkoła licealna