Sukcesy szachistów

XII Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mińska Mazowieckiego Marcina Jakubowskiego

W sobotę 6 kwietnia 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim gościła uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego na XII Otwartych Mistrzostwach w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim.
W grupie A w kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych II miejsce zajął Mateusz Źrodowski z klasy I liceum.
W grupie B w kategorii dziewcząt triumfowały uczennice naszej szkoły podstawowej : I miejsce zdobyła Amelia Dróżdż,II Maria Ekner a III Anna Szabat.

Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była klasyfikacja drużynowa. Zarówno w kategorii klas I-IV , jak i V-VIII zwyciężyły drużyny z naszej szkoły podstawowej.