Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

M. Sz.

Klasa 5b 1 czerwca 2023 r. uczestniczyła w spotkaniu z Pawłem Beręsewiczem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim.

Pan Paweł Beręsewicz zapraszał chętnych uczniów do swojego stolika, proponował wygodne miejsce w fotelu i częstował herbatką. Następnie przy filiżance pysznego napoju gawędził na temat napisanych przez siebie książek. Zaszczyt rozmowy z pisarzem i wymiany uwag na temat czytelnictwa spotkał naszego Mieszka Abramowskiego.
Ten ciekawy sposób zaprezentowania wybranych książek przez pana Pawła Beręsewicza zachęcił wielu uczestników spotkania do lektury.
Na koniec autor zaproponował zawody „rewolwerowców”, do których zaprosił wybrane rewolwerówki i rewolwerowców z Mińska Mazowieckiego. Kazdy uczestnik spotkania pragnął znaleźć się na miejscu wybrańców losu. Tym, którzy nie mogli wziąć udziału w pojedynku, pozostało dopingowanie koleżanek i kolegów sprawdzających swój refleks. Wszyscy natomiast mieli okazje sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego. Na koniec spotkania można było zakupić książki pana Beręsewicza i zdobyć jego autograf.

spotkania z ciekawymi ludźmi, Szkoła podstawowa, wydarzenia kulturalne